Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urządzenia do separacji tłuszczu – jak są zbudowane i na jakiej zasadzie funkcjonują

Domowe ścieki przeważnie trafiają wprost do kanalizacji, a w przypadku mieszkańców domów niejednokrotnie również do szamb. Całkowicie odmiennie wygląda sytuacja w przypadku gastronomicznych lokali czy też producentów żywności. W tego typu miejscach niejednokrotnie ścieki są zanieczyszczone rozmaitymi tłuszczami, których zgodnie z przepisami, które obowiązują nie można wylewać bezpośrednio. Zawarte w takich ściekach tłuszcze w niższych temperaturach twardnieją i mogą się przyklejać do ścianek rur.

To z kolei ogranicza przepływ, a w skrajnym przypadku może wręcz spowodować zatkanie wszystkiego i potrzebę kosztowego przetykania. Z tego też powodu każda taka firma ma obowiązek takie ścieki oczyścić, bo w innym wypadku naraża się na kary. W przypadku tłuszczy do oczyszczania ich stosuje się przeważnie specjalne separatory. Te urządzenia nie są skomplikowane w budowie, ale przez zastosowanie elementarnych fizycznych praw mają dużą skuteczność.

Sporą popularnością na przykład się cieszą jednokomorowe separatory, jakie łączą w sobie funkcję separatora i osadnika. Ich montaż jest naprawdę prosty i szybki, wymagają także znacznie mniejszą ilość miejsca, niż pozostałe rozwiązania. Komory na swoim spodzie zamontowaną mają odpowiednią przegrodę, która służy do zatrzymania cięższych frakcji. Za to tłuszcz, z racji tego że jest lżejszy od wody, pływa na powierzchni znajdujących się w zbiorniku ścieków.

Odpływ powinien się znajdować trochę poniżej lustra cieczy, dzięki czemu nic niepożądanego nie trafia do niego. Lecz ze względu na to, że zbierana warstwa tłuszczu bez przerwy będzie rosnąć, to co parę tygodni potrzebny będzie serwis separatorów. W czasie takiego serwisu zostanie oceniony stan techniczny całego urządzenia, a także usunięty tłuszcz i osady za pomocą specjalistycznego sprzętu. Tego typu czyszczenie separatorów zaleca się przeprowadzać przynajmniej raz w miesiącu, to zależne będzie od charakteru i ilości ścieków. Można podpisać na stałe umowę z jedną z firm, wówczas nie będzie problemów chociażby z terminami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz